3. místo na turnaji v halové kopané

Ve čtvrtek 19. 11. 2015 hájili barvy školy naši fotbalisti na okrskovém finále Halové kopané v Opavě. Turnaj byl určen žákům narozeným v letech 2002 – 2004, takže mimo šestáků a sedmáků se mohli turnaje zúčastnit také mladší osmáci. Do branky našeho výběru se postavil Honza Michalec, mezi hráči v poli se pak prostřídali Antonín Polok, Denis Varyš, František Foltýn, Petr Daníšek, Matěj Šišma, Jakub Kramný, Filip Karli, Tomáš Kubíček a David Plačko, který byl zároveň se 4 trefami naším nejlepším střelcem. Nejen našim výkonům hodně ublížilo, že pro tento turnaj byla vybrána hala na Tyršově stadionu, ve které je klasický halový povrch nahrazen tartanem pro atletické disciplíny a ten míčovým sportům příliš nepřeje. Naši žáci do turnaje vstoupili úspěšně a zvítězili 2:1 nad ZŠ Boženy Němcové, další dvě porážky se ZŠ Otická 1:4 a se ZŠ Slavkov 1:5 nás ale připravily o postupové naděje. Závěrečná remíza 1:1 proti ZŠ Vítkov nám nakonec zajistila slušné 3. místo v této nelehké skupině a žákům patří poděkování za bojovnost a nasazení ve všech zápasech.

Mgr. Jakub Machel