Atletický čtyřboj na ZŠ Šrámkova

Ve středu 4. 5. 2016 jsme vyjeli reprezentovat naši školu na Atletickém čtyřboji, který se konal v Opavě na ZŠ Šrámkova. Do závodu naše škola vyslala 2 družstva, a to mladších a starších chlapců. Závodníci mezi sebou soutěžili ve čtyřech disciplínách, mladší žáci měli na programu běh na 60 metrů, hod kriketovým míčkem, běh na 800 metrů a jako 4. disciplínu volili mezi skokem dalekým a skokem vysokým. Starší žáci měli složení disciplín obdobné, jen vytrvalostní běh byl prodloužen na 1000 m a k míčku přibyla alternativa vrh koulí.

Naši školu reprezentoval mezi mladšími žáky Viktor Bolík, Martin Voženílek, David Plačko, Filip Karli a Jan Michalec, v kategorii starších žáků startoval Lukáš Kele, Jan Zips, Adam Dehner a Petr Sekanina. Naši žáci soutěžili proti žákům ze ZŠ Vrchní, ZŠ Šrámkova, ZŠ Stěbořice a ZŠ Oldřišov.

Celkové umístění družstev nebylo příliš příznivé, mladší chlapci se umístili na 3. místě a starší chlapci skončili 5., nakonec z 6 startujících, protože ZŠ Vrchní zapojila do závodu i družstvo B. Mezi jednotlivci se nám ale dařilo podstatně lépe. Lukáš Kele vyhrál ve své kategorii vrh koulí s výkonem 10,10 m, Filip Karli si výkonem 135 cm vyskočil pro 2. místo ve skoku vysokém a také se umístil 2. v hodu míčkem. Nejvíce se dařilo Davidu Plačkovi, který zvítězil ve skoku dalekém, v běhu na 60 m skončil 3., v běhu na 800 a v hodu míčkem se umístil 2. a stejná příčka mu připadla také v celkovém součtu bodů mezi 20 závodníky. Rozhodující však byl celkový počet bodů celého družstva, který na první místa nestačil. Žákům i přesto děkuji za reprezentaci školy a za velmi slušné sportovní výkony.