Atletický čtyřboj

V úterý 5. 5. 2015 jsme se s žáky 8. a 9. třídy zúčastnili atletické čtyřboje družstev na Základní škole Opava Kylešovice. Soutěžilo se v běhu na 60 metrů, 1000 metrů a pak si kluci mohli vybrat mezi skokem do výšky nebo do dálky a vrhem koulí nebo hodem míčkem.
Z našeho družstva ve složení Matěj Dehner, Jakub Chlebek, Martin Jurko, Dominik Bajtek a Adam Kele bych chtěl vyzdvihnout výkon Matěje Dehnera na 60 metrů, který trať uběhl v čase 8.00 sekund, a tím předvedl druhý nejlepší výkon celého čtyřboje. Další disciplínou, ve které jsme zazářili, byl skok do výšky. Zde se Martinu Jurkovi povedlo podat výškou 1,48 m opět druhý nejlepší výkon závodu. V celkovém hodnocení naše družstvo skončilo na pěkném 3. místě, což v konkurenci s městskými a sportovními školami je opravdu hezké umístění. Už teď se těšíme na příští rok. Chlapcům ke skvělým výkonům gratulujeme!

Mgr. Petr Horehleď