Badatelská konference pro základní školy

V rámci našeho přírodovědného kroužku jsme se s žákyněmi Lucií Cekotovou, Hanou Hruškovou a Veronikou Varšovou zabývali kvalitou vody Heraltického potoka. Cílem našeho bádání bylo zjistit, zda má souvislost kvalita vody s druhovou diverzitou, u níž jsme se zaměřili na plankton. Vzhledem k tomu, že naše škola disponuje kvalitní technikou, bylo možné vše přenést do počítače a výsledky práce prezentovat formou výukového materiálu (nástěnný plakát).

Přibližně před měsícem jsme byli osloveni, zda se nechceme zúčastnit osmého ročníku ekologické konference, která se koná pod záštitou Moravskoslezského kraje. Nabídku jsme přijali a 22. 3. se vydali obhajovat naši práci na Střední průmyslovou školu chemickou akademika Heyrovského do Ostravy. V konkurenci osmnácti základních škol a gymnázií se naše práce umístila na krásném druhém místě. Tímto bych také rád děvčatům poděkoval za skvěle odvedenou práci a popřál mnoho štěstí v dalších soutěžích.

Mgr. Radek Hnilica

Velice ráda se ke gratulaci přídávám. Děkuji nejen Lucii Cekotové, Haně Hruškové a Veronice Varšové za skvělou reprezentaci školy, ale také panu učiteli Radku Hnilicovi za neutuchající nadšení a příkladné pedagogické vedení.

PaedDr. Ivana Pavlíková