Celostátní turnaj v SUDOKU

V pátek 9. června 2017 v Science centru VIDA! v Brně proběhla velkolepá intelektuální bitva. Dvacet osm tříčlenných týmů z různých koutů republiky se utkalo naostřenými tužkami v celostátním finále soutěže v řešení sudoku. Ve čtyřech kolech museli zdolat několik desítek náročných logických úloh, aby po čtyřech hodinách zápolení a jedné science show mohli být vyhlášeni ti nejlepší. Z naší školy do tohoto turnaje z okresního kola postoupilo tříčlenné družstvo deváťáků ve složení Lucie Cekotová, Jakub Kramný a Lenka Hlavicová. Museli se poprat s klasickými sudoku i různými variantami – nepravidelnými, součtovkami, rozdílovkami, sudolichými apod. a různými skládankami plnými čísel, aby se nakonec mezi základním školami umístili na krásném 8. místě. Moc jim gratuluji a děkuji za reprezentaci školy.

Mgr. Štěpánka Matějková