Den Offline

V pátek 10. 2. 2017 se naše škola ponoří do off – line světa. Moderní technologii necháme tento den vypnutou a vyzkoušíme si alespoň na jeden den žít a především fungovat bez mobilního telefonu, tabletu, počítače. Což jistě pro mnohé z nás je výzva! Účast na této akci je zcela dobrovolná. Poznávacím znamením o zapojených dětech i učitelích bude speciální offline páska.

Možná se ptáte na smysl této akce. Snad jen poukázat na to, že v dnešním moderním světě je pro nás technologie nepostradatelná a vyzkoušet si alespoň na jeden den život bez ní. V tento den si žáci budou moci ve škole zahrát společenské hry, číst si v tištěných novinách a knihách, psát si vzkazy pouze na papír, navštívit retro koutek a především si užít komunikaci „face to face“.

Více informací a ohlasy z minulých let na oficiálních stránkách této akce:  www.offlineday.eu.

Mgr. Klára Střížová