Den s knihou

Ve středu 26. 3. proběhl v 5. třídě “ Den s knihou”. Žáci si do školy přinesli svou oblíbenou knihu, převlékli se za knižního hrdinu. Společně jsme besedovali o jednotlivých knihách, které se ve třídě objevily. Každý přečetl krátký úryvek a povyprávěl o literárním žánru, o autorovi, postavách a nastínil děj knihy. Velmi oblíbená se stala kniha “Deník malého poseroutky”, která sklidila ve třídě velký úspěch. Žáci měli možnost setkat se s různými žánry – od pohádek, přes encyklopedie a naučné knihy, až k beletrii o životě dětí z problémových rodin. Samozřejmě se objevily knihy pro děvčata a nechyběla ani fantazijní literatura. Potom jsme se společně začetli do knihy “Malý princ”, kterou čteme na pokračování. Dětem se tento den velmi líbil a já jsem velmi ráda, že se všichni zapojili.

Mgr. Klára Střížová