Dramatický kroužek v mateřských školách

Členové dramatických kroužků naší školy dostali 5. března možnost předvést výsledky své půlroční práce. Úderem deváté hodiny se vydali na cestu, jejímž cílem byla návštěva v mateřských školách v Neplachovicích a v Loděnici. Divadelní kroužek Bavidlo pro tuto příležitost zpracoval veršované pohádky Františka Hrubína. A tak se před dětmi rozehrál příběh o Červené karkulce, nebojácných kůzlátkách a zvědavém Smolíčkovi. Dramatický kroužek žáků z 1. stupně si připravil vlastní pohádku, která vznikla na motivy příběhu Čert a Káča. Třešničkou na dortu obou představení byly vlastnoručně vyrobené kulisy a nápadité rekvizity i kostýmy. S prvními krůčky po „pódiu“ z herců opadla tréma, a tak se mohli do sytosti vyřádit. A vyřádili! I když se jazyk občas zamotal, vůbec to nevadilo. Paní nápovědky (přesněji řečeno paní učitelky Blažena Wertichová a Ludmila Volná) byly vždy ve střehu! Nadšení ve tvářích malých diváků je důkazem, že se vše vydařilo. Vždyť pochvalné výkřiky z publika: „ To je hustý!“ jsou tou nejkrásnější odměnou. Proto děkujeme paním učitelkám z mateřských škol za příležitost hrát, bavit, napínat a rozesmávat a panu Přemyslu Zbořilovi za rychlý převoz kulis, kostýmů a rekvizit. A co my divadelníci? Už teď se těšíme na další štaci.

Mgr. Ludmila Volná