Experti v páté třídě

Shoda přísudku s podmětem už není pro páťáky žádná věda. Díky dalšímu projektovému dni, který byl zaměřen právě na gramatiku, si žáci vyzkoušeli pracovat v domovských a expertních skupinách. Každý ve třídě se stal expertem a byl ze své domovské skupiny vyslán do expertní, kde se s dalšími odborníky snažili pochopit gramatiku učiva a společnými silami si připravili cvičení v podobě křížovek a doplňovaček. Svým spolužákům v domovině pak vysvětlili svou část učiva a společně zvládli splnit i zajímavé úkoly. Jak se tento den líbil dětem? To se dočtete v následujících komentářích.

Mgr. Klára Střížová

Středa se mi líbila, bavilo mě vymýšlet společně úkoly. Poprvé mě bavil český jazyk. Rozálie Quisová

Tento den jsme si zábavnou formou vysvětlili shodu přísudku s podmětem. Bavilo mě to. Nejlepší bylo, jak jsme vymýšleli úkoly pro svou domovskou skupinu. Klára Cekotová

Při projektovém dni jsem získal mnoho informací. Radek Seipel