Funny English Day 2014

V pátek 28. března se uskutečnila anglická soutěž Funny English Day 2014, která probíhala na Základní škole Vrchní v Opavě. Naší školu reprezentovalo čtyřčlenné drružstvo z 5. třídy – Kateřina Citronová, Valerie Kořistková, Šimon Rudolf a Denis Varyš. Žáci si změřili své síly s dalšími 14 školami. Úkolů bylo celkem pět. Nejprve měli doplnit slova do dopisu, poté rozhodnout, zda věty odpovídají předloženému obrázku. Další úkol byl velmi náročný, a sice utvořit správný slovosled věty a dále vybrat správnou odpověď na otázky. Poslední úkol byl především o slovní zásobě, v určitém limitu měli vymyslet co nejvíce slov začínajících na písmeno “o”. Naši žáci bojovali až do konce. Za reprezentaci naší školy jim patří velké poděkování.

Mgr. Klára Střížová