JOY RUN – Běháme pro handicapované děti

Již 2. ročníku běhu pro handicapované děti s názvem JOY RUN jsme se zúčastnili s našimi žáky a panem učitelem Hnilicou v sobotu 27. května. V krásném prostředí Městských sadů v Opavě jsme se vydali na 6 kilometrovou trať závodu, ve kterém není smyslem vyhrát, ale pomoct dobré věci. Společně s námi na trať totiž vyrazily také handicapované děti, které nemají možnost běžecké závody absolvovat vlastními silami. Ve spolupráci se zdravými sportovci však celý závod skvěle zvládli a všichni jsme si sobotní sportovní dopoledne náramně užili. Společně s dalšími dětmi s naší skupinou vyrazil také Tonda Bolík s rodiči, kterým bych chtěl poděkovat za spolupráci před i během závodu s naší školou. Handicapované závodníky jsme v sobotu podpořili nejen pohybem, ale také finančně a do pokladničky jsme věnovali částku přesahující 3000 Kč. Tu tvořily jak příspěvky žáků, tak hotovost, kterou poskytlo SRŠ.

Sportovní dopoledne se velmi vydařilo a závodu Joy Run se s radostí zúčastníme i v dalších letech. Na závěr bych ještě rád poděkoval všem žákům, kteří podpořili handicapované děti nejen finančně, ale také svým pohybem a především společně strávenými chvílemi.

Mgr. Jakub Machel

Fotky ze závodu: