Ledová Praha

I v letošním roce jsme využili možnost navštívit naše hlavní město o pololetních prázdninách. Akce Ledová Praha je na naší škole již tradicí, jen s tím rozdílem, že letos se do Prahy vydaly rovnou dvě třídy. Ostřílení šesťáci si vzali pod svá křídla čtvrťáky. Naše první zastávka byla v Národním muzeu, kde byla k vidění Noemova archa a Retro výstava. Interaktivní výstava starých strojů a přístrojů nás fascinovala natolik, že jsme vše museli pečlivě vyzkoušet. Oblečení z dávných dob minulých rozesmálo nejednoho člena naší výpravy. A zjištění, jakým způsobem si hráli naši rodiče, bylo pro některé přímo děsivé. Nespočet zvířat na Noemově arše nás překvapilo, stejně jako jejich detailní propracování a informace o nich. Procházkou přes Václavské náměstí jsme se dostali k dalšímu bodu našeho výletu – Wax museu. Po fotce s Janem Husem netoužil nikdo, ale co teprve až jsme v dalším patře objevili Jaromíra Jágra, Lady Gagu a další známé osobnosti z našeho světa. Cestu na metro nám zpříjemňovali místní umělci, především ti, kteří ztvárňovali živé sochy. Velmi napínavá a dech beroucí část výletu se odehrávala při jízdě metrem. Výšlap na Vyšehrad, nádherný výhled, procházka tunelem a originál sochy z Karlova mostu, to vše nás čekalo po vystoupení na zastávce metra. Pro rozveselení a nabrání energie jsme využili zbytky sněhu na dětském hřišti a natěšeni na Apple museum se vydali zpět do centra. Vidět pokrok ve výrobě všech Apple výrobků bylo pro některé úsměvné. A co teprve vlastnoručně podepsaný iPod od Steva Jobse. Nakonec jsme se zastavili v obchodním centru Palladium, které jsme využili k nákupu dárků, ale i k občerstvení v proslulém Mc´Donalds. Během zpáteční cesty vlakem jsme dojedli zásoby a plánovali, kam se podíváme příští rok. Náš dlouhý výlet skončil vítáním rodičů, kteří si přebírali své děti unavené, ale spokojené a plné nových zážitků a poznání.

Děkujeme panu učiteli Hnilicovi za jeho doprovod a vtipné hlášky po celou dobu naší výpravy.

Mgr. Klára Střížová a Mgr. Jakub Machel

Odkaz na další fotografie: