Marbo – opět po roce

Začátek měsíce října jsme zahájili vesele s hudebním programem skupiny Marbo. Výchovný koncert s názvem „Zpívat nás baví“ se konal 6. 10. 2014 pro žáky 1. stupně. Opět po roce za námi přijela půvabná zpěvačka Marcela Vrtalová, která kapelu doprovází také na klávesy, a sympaťák Bohdan Vrtal, který se famózně předvedl ve hře na saxofon, klávesy a zpěv.
V přední řadě se usadili naši malí kamarádi z MŠ Neplachovice s paní učitelkou Lenkou Gorčicovou. Všechny děti se zaujetím poslouchaly kvalitní vystoupení a také se často aktivně zapojovaly zpěvem a hrou na tělo, např. v písni Hlava, ramena, kolena, palce. Dále si děti procvičily samohlásky v písních: „U i u a a“ a Holka modrooká.
Novinkou byla pomalá skladba o broučkovi a dále rychlá píseň Co je to škola. Během září jsme se novou píseň naučili z webových stránek kapely Marbo, abychom si ji mohli společně zapívat. Měla velký úspěch.
A co jsme se letos dozvěděli z oblasti hudební teorie? Zpěvačka nás obohatila opět o nové pojmy – mužské a ženské pěvecké hlasy, správné dýchaní a hlasovou techniku.
V závěru koncertu fandili úplně všichni, tleskali do rytmu, zpívali společně, žáci stáli a skandovali: „Přídavek, přídavek, ….!!!“
Kapela Marbo si zasloužila velký aplaus, děkujeme a těšíme se na další hudební setkání.

Mgr. Martina Mrkvanová