Matematická olympiáda

I v letošním školním roce se někteří naši žáci zúčastnili matematické olympiády. Nejdříve museli vyřešit šest úloh školního kola, které vypracovávali doma samostatně. Ti, kteří dosáhli požadovaného počtu bodů, se v úterý 4. dubna 2017 vypravili na ZŠ Opava, Otická. Zde se konalo okresní kolo, kde museli vyřešit tři logické slovní úlohy. Okresního kola se zúčastnily tři žákyně ze VII. třídy ( Karolína Fiedlerová, Dorota Fojtíková, Eliška Matoušková) a Natálie Hájková z VIII. třídy, která se stala „úspěšnou řešitelkou okresního kola“. Všem gratuluji a děkuji za reprezentaci školy.

Mgr. Štěpánka Matějková