Medvědí ministezka 2016

V neděli 9. října jste se mohli potkat na zámku s medvědy! Probíhal zde totiž závod Medvědí ministezka – z důvodu nepřízně počasí byl umístěn do netradičních prostor zámecké budovy. Neplachovický zámek prošel zátěžovým testem, protože i přes nepříliš vlídné počasí se dostavilo velké množství závodníků – malé děti v doprovodu dospělé osoby, o něco starší děti ve dvojicích a většinou všichni ještě s fandícími příbuznými. Na různých místech zámku je očekávaly soutěžní úkoly, které si připravila děvčata 7. až 9. třídy. V pravidelných intervalech se ozýval hluk padajících kostek, ze kterých stavěli soutěžící co nejvyšší věž, u dalšího úkolu si museli zapamatovat a posléze vyjmenovat co nejvíce předmětů, dařilo se u poznávacích úkolů, kde prokazovali své znalosti ze světa zvířat nebo hradů a zámků. Chuťové pohárky si přišly na své u poznávání ovoce a zeleniny (poznámka: syrový květák není jedovatý!). Zručnost byla procvičena při uvazování uzlíků a spolehnout se na svého parťáka museli soutěžící při procházení dráhy poslepu. Náročná byla disciplína u sestřičky Sandry (ty latinské názvy!). Po závěrečné křížovce se mohli všichni občerstvit v zámecké kavárně a zhlédnout výstavu ovoce a zeleniny. Na závěr bylo všech 62 závodících dětí odměněno – ti nejmenší diplomy, všichni panenkou nebo chobotničkou z vlny a ti nejlepší keramickou medailí (vše vyrobili žáci základní školy).

Děkujeme všem závodníkům a návštěvníkům za přízeň, rozhodčím a výrobcům dárků za úsilí a vstřícnost
a příští rok na shledanou. Doufejme, že nám počasí dopřeje užít si opět závod v přírodě!

Mgr. Blažena Wertichová