Medvědí ministezka

Začátek školního roku je i začátkem příprav na tradiční školní projekt s názvem Medvědí ministezka. A tak žáci malovali ve výtvarné výchově diplomy, v kroužku Tvořivé ruce vyráběli medaile a dobrovolníci připravovali soutěžní disciplíny. Pečlivá příprava se vyplatila, protože v sobotu 7. října vše jelo jako po másle. Návštěvníci, malé děti se svými rodiči či prarodiči, přicházeli do vybarveného zámeckého parku, nechali si vypsat kartičku a vyšli vstříc disciplínám. Plnili rozličné úkoly – prolézali provazové bludiště, překonávali lanovou překážku, prověřovali svou zručnost s míčkem, poznávali známé budovy, přemýšleli nad fyzikálními pokusy, ověřovali své znalosti ze zdravovědy a dumali nad zapeklitými otázkami. Víte např., kdy běhá zajíc nejrychleji – z kopce nebo do kopce? (b je správně) Každý, kdo donesl zaplněnou soutěžní kartičku, byl odměněn diplomem, medailí, omalovánkou a balónkem.

V kavárně bylo připraveno pohoštění a v budově zámku byly k poslednímu zhlédnutí letošní výstavy. I počasí se vydařilo, takže zámecká sezona byla úspěšně ukončena.

Mgr. Blažena Wertichová