MTBcross na Stříbrném jezeře

V pátek 30. 9. 2016 jsme se společně s žáky naší školy zúčastnili dalšího velice zajímavého a vydařeného závodu na horských kolech. Jednalo se o MTBcross a výzvu vyzkoušet si své dovednosti v terénu okolo Stříbrného jezera využilo hned 18 žáků. Na okruzích o délce 1,5 km se postupně vystřídali nejmladší závodníci v kategorii mateřských školek, až po středoškoláky, startovní skupiny byly rozděleny podle ročníků narození. Naši školu na závodech reprezentovali Jakub Čech, Jan Rys, Jakub Malý, Adam Bolík, Jakub Dobřecký, Ondřej Botzián, Šimon Hloušek, Sandra Jurková, Patrik Snášel, Viktor Bolík, Dominik Moša, Martin Voženílek, Denis Varyš, Petr Daníšek, Adéla Malá, Ludvík Kurowski, Jaroslav Skřivánek a Patricie Heinzká. Nejlépe se v individuálních soutěžích s náročnou tratí poprala Adéla Malá, která ve své kategorii skončila na 1. místě. Další velice pěkné, a to bronzové, umístění přidali na svých tratích Jakub Dobřecký a Martin Voženílek. Velice blízko dalšího medailového umístění byla také štafeta ve složení Martin Voženílek, Viktor Bolík a Adéla Malá, dojela ale těsně na 4. místě. Cestu do Opavy i zpátky jsme absolvovali na kolech po cyklostezce, takže si žáci, mimo účasti v závodě, ještě v krásném slunečném počasí mohli kola pořádně užít. Celou naši skupinku doprovázela maminka Markéta Dobřecká, které bych chtěl poděkovat za pomoc po celou dobu naší výpravy. Pochvala také patří všem našim cyklistům, kteří se jeli závodu zúčastnit a s náročnou tratí si poradili velmi dobře.