Muzikál Mrazík ve Slezském divadle v Opavě

Před padesáti lety natočili ruský filmový režisér A. Rou se scénáristou N. R. Erdmanem pohádku Mrazík. Hudbu složil N. Budaškin. V Rusku proběhla tato pohádka bez většího úspěchu, ale u nás slavila úspěch mimořádný. Skvělý český dabing způsobil, že některé pasáže z Mrazíka umí téměř nazpaměť celé generace Čechů a Slováků. Všichni známe pohádku o hodné a pracovité Nastěnce, zlé maceše, rozmazlené a nepěkné Marfuše, pohledném a pyšném Ivanovi, kterým vstoupí do života pohádkové bytosti – dědeček Hříbeček, baba Jaga, kouzelný Mrazík a další.

K původní filmové hudbě (N. Budaškin) přidali tvůrci muzikálu (hudba – Boris Urbánek, texty písní – Jiří Sedláček) celou řadu nových hudebních čísel. Každá z postav tak má svou vlastní píseň. Kromě Nastěnky a Ivánka zpívá baba Jaga, kocourek Mourek, loupežníci, dědeček Hříbeček, zvířátka v lese, Marfuša, macecha i slepá babka.

Osmdesát žáků  naší školy (ze VI., VII. a VIII. třídy) zhlédlo krásné muzikálové představení Mrazíka v pátek 20. listopadu 2015. Živý orchestr, skvělé herecké a pěvecké výkony, taneční doprovod, kouzelná výprava, a také herecký výkon naší žačky, Veroniky Varšové, která si zahrála veverku, to vše pomohlo vytvořit příjemně strávené dopoledne.

Mgr. Renata Schreierová