Nabitý den

Dvě exkurze v jeden den? A ještě plavání? To se přece nedá stihnout! Omyl. Stačí jen chtít a vše správně načasovat. Druháci a třeťáci měli bezchybné načasování a tak NABITÝ DEN s přehledem zvládli. Druháčci začali exkurzi v Technických službách Opava a na vlastní oči viděli, jak funguje třídička odpadu . Získali informace, jakým způsobem se odpad třídí, co se s ním dál děje a jak funguje recyklace PET lahví. Třeťáci měli na programu prohlídku Hasičského záchranného sboru na Těšínské ulici v Opavě. Pan Michal Harazim děti stanicí provedl, ukázal a vysvětlil, co všechno se v hasičském autě ukrývá a co hasiči při své práci nezbytně potřebují. Děti slyšely i cvičné svolávání poplachu. Nechyběla zkouška hasičského obleku. Nevynechali jsme ani svačinku v učebně samotných hasičů. Po plynulé výměně tříd, jsme vycházkovým tempem zamířili na PLAVÁNÍ. Společné uvolnění opěrného systému všem plavcům zajisté prospělo. A ti větší plavci si dali i vodní pólo.

Mgr. Hana Grigorová