Naše děti jsou nadšené ze zeleninového a ovocného baru

V naší jídelně máme novinku v podobě zeleninového a ovocného baru. Jako zeleninový a ovocný bar se dnes v jídelnách chápe volně přístupná nabídka zeleniny a ovoce. Zeleninu nebo zeleninový salát, ovoce a ovocný salát si strávníci berou podle vlastního výběru. Bar nabízí více druhů zeleniny a ovoce, někdy jsou to jen směsi nakrájené zeleniny dochucené bylinkami. Strávník může salát nakombinovat dle vlastní chuti. Vše bývá umístěno v jídelně v chladicí vitríně a strávníci se obsluhují sami. A praxe ukazuje, že pokud jsou saláty již připravené, dokáží se i menší děti obsloužit velmi rychle a jsou nadšené.

Paní kuchařky uvádějí: „Když jsme vydávaly zeleninu a saláty u okénka, dost dětí si je nebralo nebo je vracelo a měly jsme hodně zbytků. Nyní je situace mnohem lepší.“

A já dodávám: „Zjistili jsme, že když si děti mohou zeleninu a ovoce nabírat samy, mají na ně daleko větší chuť.“

Šárka Petlachová, vedoucí školní jídelny