O pejskovi a kočičce

12. ledna 2015 se žáci 1. – 4. třídy těšili na výlet do Opavy na divadelní představení. Většina dětí byla nádherně slavnostně oblečena. Dvěma autobusy jsme se vydali do Slezského divadla v Opavě na představení „O pejskovi a kočičce“. Nutno říct, že někteří byli úplně poprvé v divadle a obdivovali červený koberec, oponu, lustr i zlaté zábradlí.
Děti se dozvěděly, jak to vypadá, když pejsek a kočička spolu žijí v domečku, jak vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé. Nejzábavnější bylo, jak umývali špinavou podlahu a jak pekli dort. Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální.
Všichni se pobavili, zasmáli a už nyní uvažujeme, kdy si tento krásný kulturní zážitek zase zopakujeme. Co byste řekli např. muzikálu Mrazík, který je momentálně naprostým návštěvnickým hitem? Možná příště  🙂

Mgr. Martina Mrkvanová