O tom, jak se v Domě umění v Opavě v rámci Evropského dne jazyků zpívalo o Španělsku…

Pokusme se ten poněkud zmatený nadpis uvést na pravou míru. V Domě umění v Opavě je v oratoriu naistalována velmi pozoruhodná výstava španělských malířů. Na obrazech se střídají motivy typické pro tuto část Evropy – korida, flamengo, kohoutí zápasy. Obrazy působí velmi sugestivně a vypovídají velmi mnoho i o samotných autorech. Výstavu doplňuje nápaditý animační program, kterého se naše škola rozhodla využít, a tím si originálním způsobem přiblížit Evropský den jazyků, jehož oficiální datum je 26. 9. Děti od II. třídy se postupně po skupinkách zúčastňují tohoto programu a zábavnou formou se učí rozumět obrazům, vyjádřit své pocity, mimicky ztvárnit obraz, který si samy vyberou… Na závěr si i svůj obraz mohou namalovat…Mnozí z nich nakonec zjistí, že dříve by kolem stejných „výtvarných děl“ jen bez povšimnutí prošli. Po prožití tohoto programu si někteří o Španělsku opravdu zpívali. Velké poděkování patří paní Lence z Domu umění, která byla nejen velmi vstřícná při domlouvání návštěv výstavy, ale i velmi inspirativní pro všechny zúčastněné. A kdyby Vás lákalo výstavu vidět na vlastní oči, tak trvá do konce října.

Mgr. Ivana Vaňková