Policejní pohádky

Ve čtvrtek 10. 11. 2016 zavítala do naší školy paní Pavla Welnová, pracovnice skupiny tisku a prevence Policie ČR. Předškolákům z MŠ, prvňákům a druhákům přišla představit knihu Policejní pohádky. Vyslechli jsme si příběh O statečném policistovi Honzíkovi, který neváhal zachránit život malému chlapci. V rámci prezentace příběhu dětem objasňovala pojmy jako je uniforma, podezřelý, náplň práce policisty, pachová stopa či otisky prstů. Paní Welnová zaujala žáky zejména ukázkou techniky snímání otisků prstů. Bylo to poučné a celá návštěva motivovala nejednoho žáka k volbě budoucího povolání. Na závěr si každý odnesl policejní omalovánku, otisk vlastní ruky a hezký pocit z hodiny strávené s paní Welnovou. Moc děkujeme.

Mgr. Ivana Kořistková a Mgr. Tereza Pethsová