Prvňáčci s Šípkovou Růženkou

Zábavné a dobrodružné dopoledne naši nejmenší čtenáři z 1. třídy zažili 28. ledna 2015. V čerstvě napadaném sněhu děti radostně kráčely do Místní knihovny Pavla Křížkovského v Holasovicích. Paní knihovnice Helena Dehnerová nás s úsměvem přivítala a najednou jsme se ocitli v krásném prostředí plném knih. Seznámila nás se vším, co se v knihovně děje. Velkým zážitkem bylo legrační slovo „podprdelníček“, na kterém děti seděly, poslouchaly výklad, aktivně se hlásily a hemžily se na svém měkoučkém polštářku. Paní Helena dětem vysvětlila, že budou na konci celého projektu pasováni na rytíře a rytířky psaného slova. Dokonce také prozradila, že je bude pasovat král Knihoslav I. Naši malí čtenáři jsou nyní bojovníci s písmenky, ale všichni se dohromady snažíme, aby jejich čtenářská cesta byla příjemná. Děti odpovídaly na otázky, kdo je spisovatel, kdo je ilustrátor a zaposlouchaly se do mluveného slova paní knihovnice. Po napínavém pohádkovém příběhu, který prvňáčky zaujal, si začaly vytvářet svou první knížku. Úkolem bylo vyplnit pracovní listy. Děvčátka si mohla vybarvit Šípkovou Růženku a na hochy čekal drak. Velkým zážitkem bylo zdobení ilustrace barevnými lesklými flitry v tubě. Znalosti písmenek mohly děti uplatnit v dalších pracovních listech, ve kterých měly za úkol doplňovat vynechaná písmena v pohádkových slovech. Dopoledne jsme si bezvadně užili, paní knihovnici Heleně Dehnerové děkujeme za trpělivost, pomoc, krásný výklad a dobrodružství. Děkujeme za ochotu také paní Libě Herberové, pracovnici OÚ Holasovice.
Věříte na kouzla a čáry? Že ne? Copak nevíte, že v knihovně existují kouzelní skřítkové Knihovníčci? Pomáhají totiž s nejrůznějšími úkoly, pssst…musíte se v knihovně chovat tiše a ohleduplně, abyste je nevyplašili. A odteď děti říkají paní knihovnici „paní kouzelnice“ 🙂 .

Mgr. Martina Mrkvanová

Pozvánka za dobrodružstvím v knihovně

Lovci perel

Nyní se můžete zapojit do celoroční hry knihovny, ve které se stanete lovci perel. V průběhu celého roku máte šanci získávat perly jednoduše tak, že při čtení knížek budete aktivní…

Výroba záložek do knihy

Přijďte si vyrobit vlastní záložku do knihy v pondělí 9. února 2015 od 14.00 hodin do Místní knihovny Pavla Křížkovského Holasovice. Vstup volný. Materiál potřebný k výrobě bude pro děti zdarma.