První výlet turistického kroužku se vydařil

V sobotu 24. 10. jsme s turistickým kroužkem podnikli první společnou víkendovou akci, kterou byl cyklovýlet na nedalekou Cvilínskou rozhlednu. V chladnějším, ale slunečném sobotním ránu, se nás sjelo celkem čtrnáct. Mimo žáků naší školy se výletu také zúčastnili rodiče Adély Malé, kterým patří velké poděkování za spolupráci a výpomoc během celé vyjížďky a na trasu se s námi vydal i pan učitel Radek Hnilica, který pomáhal s celou organizací. Během sobotního dopoledne jsme urazili celkem 32 km, které nás protáhly krásami cyklostezky vedoucí kolem Petrova rybníka až na rozhlednu, kde nás čekala přestávka a také překrásné rozhledy. Zpáteční cesta do Neplachovic vedla příjemným podzimním lesem kolem zříceniny Šelenburk a přes Úvalno. Náš první výlet se i díky skvělému počasí vydařil a nezbývá než doufat, že naše další akce proběhnou ve stejném duchu a za větší účasti žáků našeho kroužku.

Mgr. Jakub Machel