Školní kolo olympiády v českém jazyce

Někteří s úsměvem, někteří s obavami. Ve čtvrtek 7. ledna 2016 absolvovalo šest deváťáků a deset osmáků olympiádu z českého jazyka. Řešení záludných otázek v jazykové části testu nebylo vůbec jednoduché. No schválně – víte, co je to šnytlík? Je správně okurek nebo okurka? Ani druhá, slohová, část testu nebyla lehká. Žáci měli napsat úvahu na téma „Nežijeme proto, abychom jedli, ale…“ Myšlenkové pochody soutěžících byly různé – někteří řešili problém anorexie a bulimie, jiní se snažili podat vývoj chutí člověka od pravěku po současnost a rozebírali své chutě, stravovací návyky, další řešili problém hladovějících lidí a srovnávali ho s nadbytkem jídla a plýtvání u části společnosti. Názorů a úvah byla spousta.

Po sečtení všech bodů se vítězkou stala Tereza Barošová z VIII. třídy, která postupuje do okresního kola v Opavě.

Mgr. Renata Schreierová