Třídíme odpad – společný projekt žáků 1. – 3. třídy

Zásady správného třídění odpadu si děti naší školy vštěpují do své paměti každý den. Na jednotlivých patrech školy jsou umístěny pytle pro třídění plastů. Samozřejmostí je i krabice určená k separaci nápojových víček. V učebně druhé třídy jsou navíc umístěny tři tašky – na plast, papír a sklo. Malí školáci jsou průběžně vedeni k tomu, aby svůj odpad umisťovali do správných nádob a tím napomáhali ochraně naší přírody. V úterý 2. května 2017 proběhl na nižším stupni Projektový den Čarodějnice a Den Země. Nepříznivé počasí nám nedovolilo jít sbírat odpadky v okolí školy, a tak se žáčci první a druhé třídy alespoň teoreticky blíže seznámili s problematikou třídění odpadu. Při plnění pracovních listů si zopakovali barvy jednotlivých kontejnerů. Upřesnili si, které odpady do nich patří a co se do těchto nádob házet nesmí. Součástí projektu se stala návštěva Technických služeb Opava, kde pro druháky a třeťáky proběhla exkurze na třídící lince odpadů. Žáci si zde měli možnost ověřit, že jimi vytříděný odpad bude znovu zpracován.

Mgr. Ivana Kořistková