Vánoční besídka ve 4. třídě

Ve čtvrtek 19. 12. byli všichni čtvrťáci hodně nervózní. A důvod? Ten byl jasný, připravili si pro své rodiče vystoupení, takže nějaká ta tréma a nervozita byla jistě na místě.
V 16 hodin to všechno odstartovalo zazvoněním zvonečku a uvítáním všech přítomných diváků. Účast byla opravdu hojná, dorazili rodiče, sourozenci, babičky a dědečkové… Děti zahrály nejprve pohádku o strýčkovi Františkovi, který společně s Mikulášem a dětmi zachránil zvířátka v lese před krutou zimou. A druhá pohádka byla o andílcích, kteří spálili cukroví, ale naštěstí Ježíšek s čarodějkou Dobrodějkou dali všechno do pořádku. Děti společně zazpívaly vánoční koledy – Rolničky, rolničky a Vánoce, Vánoce přicházejí. Odměnou jim byl bouřlivý potlesk. Nakonec každé dítko dalo svým rodičům vánoční stromeček z origami, který děti vyráběly ve výtvarné výchově s paní učitelkou Volnou.
Celá besídka byla v režii dětí, samy vymýšlely scénář pohádek, vyráběly kulisy, vybíraly koledy a i nápad na dáreček byl z jejich hlavy. Jsem ráda, že mohu být třídní učitelkou tak skvělé třídy.

Mgr. Klára Střížová