Veselé zoubky

První třída se zapojila do preventivního programu Veselé zoubky, který připravila dm drogerie markt s.r.o. na měsíc únor 2015. Pro výuku prevence zubního kazu byl použit metodický program pro interaktivní tabuli, ve kterém se děti seznámily s tématem, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, co je zubní kaz… atd. Zábavná byla také projekce filmu „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Děti diskutovaly o tom, jak se mají správně čistit zoubky, aby byly bez kazu a proč navštěvovat zubního lékaře. Na závěr si vyplnily pracovní list a za odměnu dostaly samolepky do koupelny a úžasné dm preventivní balíčky.
Celé projektové dopoledne bylo velmi zábavné a velmi poučné. Téma jsme si také propojili s učivem v hodinách prvouky, kde se momentálně věnujeme správné výživě a pitnému režimu. Vyhýbáme se také sladkostmi mezi jídly. Někdy to jde těžko. V rámci dodržování správného pitného režimu máme k dispozici také neslazený čaj ve školní jídelně.
Veselé zoubky mají v pusince teď už všichni prvňáčci, protože vědí, jak si zuby čistit a jak o ně pečovat.

Mgr. Martina Mrkvanová