Vítání jara

První stupeň přivítal v pátek 24. března jaro projektovým dnem, který si pro své spolužáky připravila Žárovička. Celý den se to ve škole hemžilo veselými barvami. Děti z Žárovičky se vžily do rolí učitelů a s notnou dávkou odvahy vedly všechny jarní aktivity.

V první třídě žáci nadšeně doplňovali beruškám tečky, spojovali motýlkům cestu, vybarvovali obrázky s jarní tématikou. Povídali si snad o všem, co k jaru patří. Poslouchali předčítání pohádky a následně vytvořili velmi povedené ilustrace.

Druháčci se naučili básničku, v matematice si podle výsledků vybarvili obrázek. V prvouce si zopakovali jarní období. Nechyběla ani angličtina, ve které se naučili pár nových slovíček. Nakonec si pomocí vlastních prstíků a temperových barev vytvořili kytičku.

Třeťáci se zapotili při výpočtu nohou jednotlivých zvířat, poradili si s textem a následnými otázkami. V angličtině si odpočinuli při vybarvování. Pojmy z prvouky si procvičili na křížovce.

Ve čtvrté třídě pracovali s textem jarní básničky, zopakovali si dělení se zbytkem, v angličtině vybarvovali podle pokynů. Přírodovědné znalosti si procvičili na křížovkách a na závěr vyrobili koláž květiny.

Páťáci počítali záludné slovní úlohy, v textu hledali nesmysly a snažili se najít všechny chyby. Spojit stromy s jednotlivými listy a plody se zdálo být snazší, než ve skutečnosti bylo. Popsat obrázek v angličtině zvládli skvěle.

Velké poděkování patří členům Žárovičky za jejich precizní přípravu na tento nevšední den.

Mgr. Klára Střížová