Výlet na Šelenburk

Další stopy turistického kroužku vedly v neděli 29. 1. 2017 z Krnova přes cvilínskou rozhlednu, zříceninu hradu Šelenburk a rozhlednu Hanse Kudlicha v Úvalně. Ani mrazivé počasí neodradilo 11 statečných turistů od lednového 10,5 km dlouhého pochodu, který vedl po krásných místech v okolí Krnova. První krátká zastávka našeho výletu byla ve slunném, ale studeném nedělním odpoledni na Předním cvilínském kopci po zdolání 222 schodů. Se šálkem teplého čaje jsme se pokochali hezkým výhledem na město Krnov, poutní kostel s křížovou cestou a pokračovali dále po naučné turistické stezce na Zadní cvilínský kopec, kde se nachází zřícenina hradu Šelenburk. Po prohlídce zbytků gotického hradu nás čekala poslední zastávka na vrcholu Strážiště u rozhledny Hanse Kudlicha. V restauraci na vršku kopce jsme po krátké pauze a zdolání hranolků či bramborových placků absolvovali závěrečný běh na vlak zpět do Holasovic. Za krásnou nedělní vycházku děkujeme rodičům i žákům naší školy a těšíme se na další společné výlety.

Mgr. Jakub Machel a Mgr. Radek Hnilica

Fotky z výletu: