Výlet s Žárovkou aneb výlet za odměnu

Po celý školní rok žáci  z Žárovky a Žárovičky vymýšleli soutěže, aktivity či projektové dny pro své spolužáky. Odměnou za jejich celoroční práci byl výlet do HEIparku v Tošovicích. Přidali s k nim z každé třídy dva žáci, kteří si tento výlet zasloužili za jiné školní aktivity. V pátek 24. června se před školou sešlo 44 těšících se dětí, které autobus převezl na místo určení. Po krátké instruktáži se všichni nadšeně vydali na bobovou dráhu. Dětské fantazii se meze nekladou, o tom jsme se přesvědčili na trampolínách. Bungee Trampolína byla pomyslnou třešničkou na dortu. Kdo našel odvahu, mohl vyzkoušet zkrocení býka, stačilo na něj vyskočit a pokusit se udržet co nejdéle. Jízda na pneumatikách (summer tubing) byla další adrenalinová atrakce, kterou jsme si nenechali ujít. Starší žáci využili i možnost zastřílet si na terč. Počasí nám opravdu přálo a po dvou hodinách skotačení na různých atrakcích někteří využili možnost jít se zchladit do vodní nádrže, která je taktéž součástí areálu. U školy vystupovalo 44 usmívajících se a spokojených dětí, protože tento výlet se jednoznačně vydařil.

Mgr. Klára Střížová