Výtvarný plenér

Všichni nadšenci výtvarného umění z naší školy se sešli ve středu 17. 6. na nádraží v Holasovicích, aby strávili příjemné 2 dny malováním a tvořením v Kempu Kajlovec. Odjeli jsme vlakem do Opavy a pak jsme se autobusem dopravili do Kajlovce. Kousek jsme museli pěšky, ale nikomu to nevadilo. Jelo nás 22, holky i kluci z 2. až 8. třídy. Ubytovali jsme se v chatě a hned jsme se dali do prvního úkolu. Zatím jsme kreslili tužkou, uhlem nebo fixy, málem jsme nestihli oběd, jak jsme byli zabraní do práce. Po obědě, kdy ve chvilce klidu si samy děti vymyslely výtvarné hry, jsme vyrazili na zámek Hradec nad Moravicí. Vykouklo i sluníčko, takže nám bylo tepleji. V parku jsme malovali anilínovými barvami. Myslím si, že se nám povedlo zámek vystihnout celkem přesně. Pracovali jsme i na frotážích, kreslili jsme detaily tužkou, stihli jsme si nasbírat jahody a občerstvit se zmrzlinou a sladkostmi. Odpoledne uteklo jako voda, všem vytrávilo a tak jsme pelášili na večeři. Ale ani potom jsme nezaháleli. Stavěli jsme různé prostorové artefakty z přírodnin, kamenů, klacíků apod., zbyteček volného času jsme trávili na průlezkách a houpačkách. Ráno jsme ještě kreslili v areálu kempu a pomalu jsme se chystali na zpáteční cestu. Tentokrát jsme jeli autobusem (s přestupem v Opavě) až do Neplachovic. Nikomu se nechtělo domů, vezli jsme si hromadu obrázků, fotek, dobré nálady i dalšího výtvarného nadšení. Bylo to strašně fajn. Musíme všechny účastníky pochválit za nadšení a píli, kterou se nebáli projevit. Moc děkujeme a těšíme se příští rok na další takový výtvarný plenér.

Mgr. Dagmar Bumbálková, Mgr. Štěpánka Matějková