Zahájení zámecké sezony

Na zámku v Neplachovicích byla zahájena již třetí zámecká sezona. Všechny prostory zámku byly zaplněny novými zajímavými výstavami. Také naše škola přispěla opět svou troškou do mlýna, vlastně do zámku. Paní učitelka Dagmar Bumbálková zaplnila jednu místnost zajímavými obrázky z dílny výtvarného kroužku, které spojuje téma SVĚTLO. Výstava byla doplněna fotografiemi z činnosti kroužků na naší škole a z pravidelných školních akcí. Nové expozice byly poprvé otevřeny divákům v neděli 7. června a při této příležitosti byla uspořádána velká slavnost v přilehlém zámeckém parku. Kulturní program na této slavnosti připravila naše škola. Ve dvou blocích vystoupili se svými čísly žáci, kteří se již dříve předvedli na školní akademii. A tak se diváci dozvěděli, co je to škola od pěveckého sboru Motýlci, podupávali do rytmu při bubnování druháků, fandili děvčatům z rytmiky, vlnili se spolu s deváťáky u Pomády, zasmáli se Malovaným dětem, obdivovali se zpěvu Dominika Šebely a Veroniky Varšové a tleskali do rytmu zeleným třeťákům. Některé děti se stihly ještě zúčastnit závodu na koloběžce nebo se projet na koni či zastřílet z luku. V chladivém prostředí zámeckého parku jsme strávili příjemné odpoledne.

Mgr. Blažena Wertichová