Deváťáci spolužákům

Žáci 9. třídy organizují pro všechny žáky naší školy Halloweenskou diskotéku, popř. Mikulášskou, a samozřejmě Valentýnskou diskotéku. A věřte, mají s přípravou nemálo práce. Samotná příprava začíná výrobou a vyvěšením plakátů, hold včasná informovanost je základ úspěchu. Děti 1. stupně se mají na co těšit. Jejich starší kamarádi si pro ně připraví mnoho soutěží, které vždy odmění drobnou sladkostí. Kromě toho zajistí také hudbu a nezapomínají ani na vyhodnocení různých aktivit (nejlepší maska, valentýnka apod.). Druhá část diskotéky patří starším žákům a nese se v rytmu moderní hudby.

Také oslavy svátku dětí jsou v režii nejstarších spolužáků. A nemusí se nést jen v duchu předávání dárků. V rámci oslav Mezinárodního dne dětí prožijí děti den plný zábavy a dobrodružství, které si pro ně připravují opět deváťáci.

V závěru školního roku probíhá Olympijský den. Jedná se o sportovní klání v jednotlivých disciplínách – běh, skok z místa, hod míčkem, dřepy apod. Zvlášť soutěží žáci 1. stupně a zvlášť žáci 2. stupně. Celou akci organizují žáci 9. třídy.

Mgr. Renata Schreierová