Máme se… !!!

Prvňáci mají deváťáky, deváťáci mají prvňáky, mají jeden druhého a mají se skvěle! Těchto pár slov by úplně stačilo jako charakteristika toho, čemu se hrdě říká projekt. Letošní žáci deváté třídy se rozhodli, že si vezmou patronát nad svými nejmladšími spolužáky, budou jim pomocníky, velkými kamarády a oporou. Už první školní den to začalo fungovat. Skupinky deváťáků si vyvolávaly své prvňáčky, kteří nastupovali plni očekávání před své patrony a před celou nastoupenou školu. Vizitky se jmény, které postupně získávali všichni zúčastnění, dodávaly celé akci slavnostní ráz. Malé dárečky zas prvňáčky potěšily… Společným odchodem do první třídy to však zdaleka nekončí. O tom, jak se máme teď a jak se budeme mít dál, ještě určitě něco uslyšíte. Takže – mějte se!

Mgr. Ivana Vaňková