Školní rok 2022/2023 začíná…

Ve čtvrtek bylo před naší základní školou velmi rušno. O slovo se totiž přihlásilo 1. září. Po dvouměsíční odmlce se opět setkali učitelé, spolužáci, kamarádi. Počasí nám přálo, proto se slavnostní zahájení mohlo uskutečnit před školou. Spustil se vodopád zážitků a vyprávění, který přerušil až úder 8. hodiny, kdy zazněla státní hymna. Zahájení školního roku je již několik let doprovázeno milou tradicí, o níž se zasluhují sami žáci. Se svým hudebním vystoupením se tohoto úkolu ujaly žákyně 6. tříd – Verunka Doleželová, Eliška Hrušková a Štěpánka Krpcová. Plným právem bylo jejich vystoupení oceněno dlouhým potleskem. K žákům i rodičům promluvila také paní starostka Dana Schreierová, která všem přítomným popřála úspěšný nadcházející školní rok. Poté se slova ujala paní ředitelka Ivana Pavlíková. Nesmíme rozhodně zapomenout zmínit prvňáčky, pro něž byla tato chvíle významnější než pro ostatní. Bezpochyby jim to usnadnila podpora ze strany žáků 9. tříd. Společně s nimi vstoupili do školy a tímto nám všem zahájili nový školní rok 2022/2023. A tak tedy poprvé, nutno podotknout, že statečně a odhodlaně, překročili práh školy a stali se jejími žáky. Zahajovací ceremoniál již skončil, ale deset měsíců školní práce na všechny teprve čeká. Budou-li zaplněny alespoň zlomkem nadšení, vřelosti a elánu, jaký jsme mohli vidět 1. den tohoto školního roku, pak to bude čas radostný. Přeji všem žákům, pedagogům, správním zaměstnancům, ale také rodičům pohodový školní rok, mnoho radosti a pramálo smutku. Hodně štěstí!!!

Ivana Pavlíková