Vystoupení na setkání seniorů v Neplachovicích a Holasovicích

Ve čtvrtek 4. 12. 2014 se žáci pěveckého sboru I. stupně podíleli na kulturním programu při příležitosti setkání seniorů v Holasovicích. Děti si nacvičily s paní vychovatelkou Marií Černohorskou a paní učitelkou Martinou Mrkvanovou pásmo písniček a básniček o zvířatech. Už před zahájením se ve školní družině žáci převlékli do zvířecích oblečků, nachystali si plyšáčky a zvonečky. Poté jsme všichni netrpělivě čekali na příjezd autobusu, který nás zavezl přímo na místo. Akce se konala v chovatelském středisku Holasovice. Před námi účinkovalo pár dětiček z MŠ Holasovice, takže jsme letmo zamávali malým kamarádům.
Na úvod zazněla báseň „Polámal se mraveneček“. Příchod zvířátek byl tematicky spojen s písničkou „Máme rádi zvířata“. Napochodovali jsme na jeviště i s plyšovými zvířátky a koukali s údivem, kolik bylo přítomných lidí v obrovském sále. Mnozí tam měli své babičky a dědečky. Dále si hosté poslechli recitaci básně „Máme štěně Matěje“, báseň o čertovi „My jsme hodné děti“, dále několik vánočních veršů a závěrem báseň „Novoroční“. Zazněly písně: „Svátek zvířat“ se sólistou Tadeáškem Dehnerem, dále „Teče voda, teče“ a pokusili jsme se také o kánon v písni „Vánoce“. Povedlo se :)… Obecenstvo nám poděkovalo velkým potleskem a pochválil nás také pan starosta Václav Volný. Sladká odměna nás čekala při odchodu ze sálu a my se opět těšili do připraveného autobusu, který nás jako opravdové umělecké hvězdy dovezl zpět ke škole.

Mgr. Martina Mrkvanová a Marie Černohorská

Jako každý rok, tak i letos jsme byli potěšit a předvánočně naladit babičky a dědečky na jejich tradičním setkání. Ve středu 3. prosince se do kulturní místnosti v Neplachovicích nahrnulo 40 dětí pěveckého sboru Motýlci v roztomilých kostýmech zvířátek a 20 zpěváků vyššího stupně pěveckého sboru Singers ozdobených květinami spolu s členy dramatického souboru Bavidlo. V trošku improvizovaných podmínkách předvedli pásmo „Jak to všechno začalo“, které bylo nacvičeno pro sobotní Advent na zámku. Potlesk pozorných posluchačů potěšil všechny účinkující i jejich vedoucí – Martinu Mrkvanovou, Marii Černohorskou, Leona Vašinku a Blaženu Wertichovou, příjemný pocit znásobila i závěrečná sladká odměna.

Mgr. Blažena Wertichová