Záložka do knih spojuje školy

Naše škola se zapojila do dalšího významného projektu, který má za cíl posílit u dětí zájem o knihu a samotné čtení. Letos již proběhl 13. ročník pod záštitou Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Smyslem projektu je vytvořit záložky do knih, které si vzájemně vyměníme se školou na Slovensku. Téma ke zapracování bylo velmi zajímavé a pro žáky lehce uchopitelné. Můj literární příběh čeká na Tvé přečtení pojali jako doporučení a nalákání na jejich oblíbenou knihu. Vznikly tak ilustrované záložky plné inspirativního čtení a také i velmi zajímavá anketa, ve které je patrné, že nejoblíbenější knihou našich žáků je Harry Potter.
Záložky již putují k našim partnerům na Slovensko a my plni očekávání vyhlížíme balíček, ve kterém budou záložky pro nás. Za aktivní práci patří poděkování našim žákům z 5. třídy a ze 7. ročníků, kteří se na projektu podíleli.

Mgr. Klára Střížová