Cesta kolem světa – Evropa

V letošním školním roce cestují čtvrťáci společně s Phileasem Foggem kolem světa. Po nasbírání 15 palubních lístků se mohli tito námořníci nalodit na 1. světadíl – Evropu. Čekal nás první projektový den, ve kterém jsme skloubili čtení s porozuměním, vyhledávání informací a práci na iPadech. K rozdělení do dvojic nám posloužila aplikace Decide Now. Pomocí čtečky na QR kódy „námořníci“ rozluštili úkoly a mohli se pustit do práce. Na iPadech zpracovávali veškeré informace o Evropě. Vyhledávali na internetu, v atlase o Evropě, fotili, ořezávali, stahovali, aby vytvořili v Pic Collage zajímavý plakátek na dané téma. K následné prezentaci jsme použili zrcadlení přes Apple TV. Poznali jsme nejvyšší horu, zajímavá místa, významné stavby, členské státy EU a mnoho dalšího. Pak už záleželo na kreativitě, protože každý si  vytvořil svou interaktivní knihu. Žáci použili informace z jednotlivých prezentací, atlasů i internetu.

Tento den se nám vydařil, a i když to tak nevypadalo, žáci se opravdu učili :).

Mgr. Klára Střížová