Dětský pěvecký sbor Motýlci

„Co je to škola?“, zpívají děti ze sboru v oblíbené písni. Odpověď: Škola… to je hlavně, když přemýšlíš správně!!! S velkou chutí si každé úterý trénuje hlasivky celkem 44 zpěváčků 1. – 5. třídy. Po krátkém rozezpívání se třída rozezvučí dětskými hlásky. Nejraději zpíváme písně o zvířátkách. Na akci Advent na zámku sbor představoval zvířata s písničkami: Svátek zvířat, Kocábka, Máme rádi zvířata a Teče voda. Hlasová a dechová cvičení nepodceňujeme. Zvládli jsme už také kánon s názvem Vánoce přichází k nám. V písni Adiemus procvičujeme nejen dech a správné nasazení tónu, ale také dynamiku a výslovnost. O tom, že jsme talentovaní žáci, není pochyb. Řada z nás hraje také na hudební nástroje a doprovází sbor na kytaru, klavír, housle, bicí, flétnu, zvonkohru, kazoo a nástroje z Orffova instrumentáře. Naše škola se pyšní ještě také znamenitým muzikantem, kterým je pan školník Luděk Pater. Doprovází na basovou kytaru na koncertech sboru. Dvojhlasý zpěv jsme zkusili ve veselé písničce Pramen zdraví z Posázaví. Vyrobili jsme si také rytmický hudební nástroj z kelímku Pribináčka. Na zkouškách je veselo. Dokážeme zpívat forte fortissimo, abychom byli pořádně slyšet na akci Setkání seniorů, ale dokážeme také ztišit decibely na piano pianissimo, když zpíváme dolce-sladce pro narozená miminka v obci na Vítání občánků. Těšíme se, až si s námi zazpíváte v červnu v Neplachovicích u příležitosti Zahájení zámecké sezóny nebo v Holasovicích u příležitosti Dne obce. Drazí posluchači, nalaďte svůj život do C-dur, tam nejsou žádné křížky!

Mgr. Martina Mrkvanová