Mikuláš s Žárovičkou

Tentokrát si Žárovička nachystala pro své spolužáky projektový den s mikulášskou tématikou. 5. prosince se na 1. stupni v jednotlivých třídách objevili čertíci, andílci i Mikuláš. Žáci se dozvěděli, kdy a proč vznikla tradice obdarovávat hodné děti především sladkostmi. Vyluštili čtyřsměrku na interaktivní tabuli. Na dalším stanovišti si společně s čerticemi vyrobili papírového andílka. Najít rozstříhaný text a poskládat článek byl z dalších úkolů. Naučili se malovanou básničku. Shlédli příběh o svatém Mikuláši a odpovídali na připravené otázky. Společně pak vyráběli papírový řetěz pro čerta. V průběhu dopoledne nás také navštívil Mikuláš se svými pomocníky, aby dětem předal sladkou odměnu.

Velké poděkování patří především žákům z Žárovičky, kteří tento den výborně připravili.

A jak se projektový den líbil účastníkům?

Eliška L.: Líbilo se mi, jak jsme plnili úkoly.

Natka D.: Dnes se mi to líbilo, bylo to zajímavé a super.

Petra R.: Mně se nejvíc líbilo vyrábění andílka a pohádky.

Dominika P.: Dnešní den se mi líbil, protože jsme kreslili a vybarvovali a to je má oblíbená činnost.

Julča V.: Dnešní den byl úžasný. Děkuji Žárovičko!

Tadeáš B.: Já jsem rád, že byl tento den, protože jsem se něco přiučil.

David Ř.: Byla to paráda, jak jsme plnili úkoly, protože mě to strašně bavilo.

Amálka S.: Líbilo se mi všechno.

Mirka S.: Nejvíce se líbilo, když jsme vyráběli anděla a řetěz.

Mgr. Klára Střížová