Výlet po sopečných aktivitách v okolí Bruntálu

Druhý výlet turistického kroužku ve školním roce 2016/2017 vedl po stopách sopečných aktivit v našem okolí, respektive v okolí města Bruntál, nedaleko nádrže Slezská Harta. Mrazivé počasí a první náznaky sněhu neodradily 22 výletníků, mezi kterými se objevili i rodiče našich žáků. Na trase dlouhé 21 km  jsme navštívili město Bruntál, ze kterého naše cesta vedla na Uhlířský vrch, kde stojí poutní kostel Panny Marie Pomocné a především vrchol jedné z nejmladším vyhaslých sopek našeho území. Zajímavý je odkryv způsobený těžbou.

Po prohlídce kopce jsme navštívili další cíl, kterým byla vyhaslá Venušina sopka, která se nachází v blízkosti obce Mezina. Posledním zajímavým přírodním místem se stal Lávový proud u Meziny, který tvoří kamenné varhany vytvořené rovněž sopečnou aktivitou a také těžbou. Celý výlet jsme zakončili přestávkou v centru Bruntálu, kde jsme vyčlenili čas na zasloužené občerstvení.

Všem účastníkům děkuji za krásně strávenou neděli, a také panu učiteli Hnilicovi za pomoc s organizací a těším se na další akce našeho kroužku.

Mgr. Jakub Machel