Zahájení nového školního roku

Toto pondělí bylo před naší základní školou nezvykle rušno. A není se čemu divit. O slovo se totiž přihlásilo 1. září. Po dvouměsíční odmlce se opět setkali učitelé, spolužáci, kamarádi. Spustil se tak vodopád zážitků a vyprávění, který přerušil až úder 8. hodiny.
Zahájení školního roku je již několik let doprovázeno milou tradicí, o níž se zasluhují sami žáci. Letos se tohoto úkolu ujal Teo Bumbálek z 3. třídy, který nejenže zarecitoval a zazpíval, ale také pobavil. Nejinak tomu bylo i v případě hudebního vystoupení Veroniky Schreierové, Nikoly Varyšové, Dominika Šebely a Amálie Kořistkové, které potvrdilo jejich hudební všestrannost. Plným právem byli všichni účinkující oceněni dlouhým potleskem.
Velkým překvapením byla návštěva PaedDr. Libora Lenča, vedoucího Odboru školství, mládeže a sportu Moravskoslezského kraje, který s sebou přivezl dobrou náladu a (pochlubme se) také pochvalu. Čím si ji Základní škola Neplachovice zasloužila? Především svým kreativním přístupem k vyučování, velkým množstvím školních projektů a mimoškolních aktivit. Rádi budeme tedy věřit tvrzení pana Lenča, že Základní škola Neplachovice je nejlepší na světě.
Poté se slova ujala paní ředitelka Ivana Pavlíková, která spravedlivě přivítala jednu třídu za druhou. Každé z nich popřála štěstí a úspěch při zdolávání úkolů, které na ně v tomto školním roce čekají. K žákům i rodičům promluvila také paní starostka Dana Schreierová, která všem dala příslib pokračování ve změnách, jimiž Základní škola Neplachovice v posledních letech prochází.
Nesmíme rozhodně zapomenout zmínit prvňáčky, pro něž byla tato chvíle významnější, ale i náročnější než pro ostatní. Bezpochyby jim to usnadnila podpora ze strany rodičů a nadšené přivítání od spolužáků. A tak tedy poprvé, nutno podotknout, že statečně a odhodlaně, překročili práh školy a stali se jejími žáky.
Zahajovací ceremoniál již skončil, ale deset měsíců tvrdé práce na všechny teprve čeká. Budou-li zaplněny alespoň zlomkem nadšení, vřelosti a elánu, jaký jsme mohli vidět 1. den tohoto školního roku, pak to bude čas radostný.

Mgr. Ludmila Volná