Žárovkový výlet

Tentokrát se na výlet s Žárovkou a Žárovičkou nejelo daleko. Cílovou stanicí byla Opava, kde naplánována spousta aktivit byla pro vybrané žáky již tradiční odměnou.  Takže: v Cinestaru se promítalo v jednom sále pro mladší, ve druhém pro starší. Všichni si přišli na své při sledování filmů, které si předem sami vybrali. Animační programy ve Slezském muzeu a v Domě umění  byly opravdu zajímavé, zábavné a poučné. V muzeu se děti dověděly spoustu informací, zejména pak o těch zvířatech, která žijí ve Slezsku. Mohly si pohladit kůže a srsti, porovnat ptačí vejce nebo zblízka prozkoumat třeba vosí hnízdo. Největší zájem však vzbudili indičtí sloni, kteří byli věnováni  muzeu ostravskou ZOO. Dětem se očividně ulevilo, když zjistily, že pravá je na nich pouze kůže a zbytek je vymodelován ze speciální hmoty. No a do rolí dominikánských mnichů se naši výletníci vžili při dalším animačním programu s názvem „Život v kutně“, který pro ně připravila paní Lenka v Domě umění. Jistě si umíte představit, jak po takovém náročném programu vyhládne. V obchodním centru  Breda byl hlad zažehnán a po porci zmrzliny se všichni ve vlaku těšili, jak se o své zážitky podělí s rodiči a kamarády.

Mgr. Ivana Vaňková