Rizika internetu a komunikačních technologií

Internet je skvělé místo poznávání všeho možného, chatování s lidmi z celého světa, nalézání nových přátel a skvělé zábavy. Přesto buďte opatrní…“ (www.nebudobed.cz). V duchu tohoto tvrzení a ve spolupráci se spolkem Nebuď oběť zrealizovala v pátek 14. února ZŠ a MŠ Neplachovice projektový den nazvaný Rizika internetu a komunikačních technologií. Žáci deváté třídy s pomocí pana Lukáše Látala připravili pro spolužáky z páté třídy a celého vyššího stupně deset stanovišť, které spojovala myšlenka minimalizace rizik vyplývajících z času stráveného ve virtuálním světě. Na každém stanovišti čekal na žáky kreativní úkol, který je přiměl zapřemýšlet například o hrozbách sociálních sítí, kyberšikaně a závislostech na počítačových hrách. Tato akce, která rozšířila povědomí žáků o nebezpečí moderních komunikačních technologií, s sebou přinesla vedlejší, avšak o to důležitější efekt. Napomohla vytvoření nových přátelství napříč ročníky, která nevznikla díky virtuálním chatům, ale díky spolupráci a komunikaci tváří v tvář.

Mgr. Ludmila Volná