Scénické čtení

V tomto školním roce se dramatický soubor Bavidlo zapojil do projektu Čtenář na jevišti. Naším úkolem bylo vybrat si zajímavou knihu a zprostředkovat zážitek ze čtení divákům – nacvičit scénické čtení. Protože jsme se nemohli dohodnout na jednom titulu, rozdělili jsme se na skupinky a nacvičili čtení ze čtyř knih. Videozáznam z nácviku jsme zaslali do společnosti Svět knihy. I když jsme nebyli vybráni na přehlídku do Prahy, nerezignovali jsme na další nácvik, vypilovali jsme všechna vystoupení a nastal čas k předvedení na veřejnosti. Našimi věrnými diváky jsou tradičně babičky a dědečkové z Neplachovic. Proto jsme se vydali ve středu 4. března do kulturní místnosti hasičské zbrojnice, kde probíhalo každoměsíční setkání důchodců. Z důvodu nemoci některých „herců“ jsme předvedli jen dvě scénická čtení. Dívky z 8. B Aneta Krusberská, Pavla Víchová a Alena Kurowská přečetly a zahrály pohádku-nepohádku Tři sestry a jeden prsten z Werichova Fimfára, poté nastal herecký koncert Aneta Szotkowské (8. A), která se převtělila do několika postav povídky Případ s dítětem z Povídek z druhé kapsy Karla Čapka. Vystoupení byla úspěšná, a proto jsme rozhodnuti předvést scénická čtení i ve škole na akci Den v knihovně.

Mgr. Blažena Wertichová