Dramatický soubor Bavidlo

Partu dětí se zájmem o dramatické umění tvoří žáci šestých, osmých a deváté třídy. Letos jsme se zaměřili na práci s texty knih, nacvičili jsme tzv. scénické čtení. Vybírali jsme vhodné knihy, z nich úryvky k předvedení, rozdělovali si, kdo co přečte, jakou bude mít roli. Práce to byla náročná i zdlouhavá, ale výsledek stál za to. Posoudili jej senioři, chceme se předvést i před spolužáky na Dni v knihovně. Aby si někdo nemyslel, že jen sedíme a vážně čteme, přikládáme fotky. Je na nich vidět, že se dokážeme pobavit, že jsme parta komediantů.

Mgr. Blažena Wertichová