2. místo ve sportovní gymnastice

Obrovský úspěch zaznamenalo naše družstvo děvčat, které se ve čtvrtek 23. 2. účastnilo závodů ve sportovní gymnastice na ZŠ Šrámkova v Opavě. Náš tým, ve složení Vendula Silberová, Kristýna Silberová, Aneta Holíková a Nela Hřivnáčová se skvěle popasoval s gymnastickým trojbojem a jejich snaha přinesla v konečném součtu nádherné 2. místo v konkurenci 8 škol. Výsledné body měla vyšší pouze ZŠ Vrchní. Během závodu se děvčata vystřídala na hrazdě, na gymnastickém koberci a na závěr na nářadí při přeskoku. Velkým přínosem pro závod je, že děvčata navštěvují nebo navštěvovala gymnastické oddíly v Opavě, což se v provedení jednotlivých prvků hodně projevilo a výrazně to přispělo k závěrečnému umístění.

Výsledné bodové hodnocení a výkon děvčat by mohl stačit i na postup do krajského kola konaného 29. 3. ve Frýdku-Místku, ale nechci to zakřiknout. Děvčatům děkuji za nádherné sportovní výkony a skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jakub Machel

Video ze závodu: