Druháčci v hasičské stanici v Krnově

Ve středu 22. 6. se žáci druhé třídy vypravili na exkurzi do hasičské stanice v Krnově, aby si přiblížili práci hasičů. Žáci měli možnost prohlédnout si a vyzkoušet hasičskou výstroj, seznámit se s technikou a vybavením, kterým disponují hasiči v Krnově. Děti měly spoustu zvídavých otázek. „A kolik to váží?“, byla nejčastější z nich. Zjišťovaly, kolik váží hasičské auto, pneumatika, naviják nebo dýchací přístroj. Hasiči měli na všechno odpověď, takže děti byly spokojené. Žáci se také podívali do hasičského auta, poslechli si zvuk hasičských houkaček a na závěr si zkusili stříkat s opravdovou hasičskou hadicí, což v teplém počasí velmi ocenili. Děkujeme všem hasičům za zajímavý výklad a laskavý přístup.

Mgr. Michaela Špičáková